Cégünk elkötelezett a fenntartható és környezetkímélő technológiák terén, ezért nem végzünk sem földi, sem légi kémiai szúnyoggyérítést, mert bizonyítottan jóval több kárt okoz, mint amennyi szúnyogot elpusztít. (Erről beágyaztunk ide egy videót és egy cikket)

Csak erős idegzetűeknek ajánlott a kémiai szúnyoggyérítes hatásait bemutató videó

De akkor mit tehetünk mégis?

Helyette az ökölógiailag fenntartható, környezetbarát lokális védekezést javasoljuk és használjuk csak.

Pár önkormányzat már alkalmazza kiegészítésként olyan területeken, melyeken kémiai irtás nem megengedett, vagy megvalósítható.

Európában és azon belül Magyarországon is, főként a globális felmelegedés miatt egyre nagyobb probléma az inváziós, nem őshonos szúnyogfajok elterjedése. Ezek a szúnyogok terjesztik pl a sárgalázat, nyugat nílusi lázat, a  zika, chikungunya, vagy a dengue vírusokat is.

Az általunk kínált szolgáltatás ezektől (Aedes osztály) védi meg az embereket és a háziállatokat.

Az amerikai hadsereg megbízásából a Floridai egyetem fejlesztette ki a megoldást, mellyel a külföldön állomásozó amerikai katonák megvédése volt a cél a veszélyes vírusok okozta betegségektől. A megoldás lényege, hogy kifejezetten a veszélyes betegségeket terjesztő szúnyogtípus fajok nőstény egyedeit vonzó tenyészhelyet hoz létre, majd az oda lerakott szúnyoglárvákat és a nőstény egyedeket is megöli a csapda.

Ily módon a környezetbe nem kerül semmilyen kémiai anyag. Minden más szúnyoggyérítési megoldáshoz képest ez nem veszélyeztet más rovarfajokat, magarakat, vagy emlősöket, így az embereket sem.

Valós körülmények közt tesztelve 100%-ban vetette vissza a veszélyes betegségeket olyan területen, ahol korábban ez nagy probléma volt.

A módszer a patkányirtáshoz hasonlóan a helyszíni felmérés után a csapdák szakszerű kihelyezésével történik, melyek feliratozva kerülnek kihelyezésre és rögzítésre. A kihelyezés és aktiválás után a csapdákat elég havonta ellenőrizni, illetve 3 havonta új hatóanyaggal feltölteni. Egy csapda akár 2 évig is működőképes, majd selejtezés után begyűjtendő és újrahasznosítás után új csapdák készíthetők belőle.

A megoldás kompatibilis minden más szúnyoggyérítési módszerrel és emberre teljesen ártalmatlan.

A csapdában lévő vízben lévő hatóanyag a WHO által emberi fogyasztásra szánt vízben lévő hatóanyag határértékének az ezredét(!) éri csak el.

A csapdákon kívül lehetőség van a pangó vizekben is irtást végezni ugyanezzel a hatóanyaggal. (pl nyílt esővízgyűjtők, cserepes növények tálja, stb)

Ez a fajta védekezés jóval egyszerűbb (így olcsóbb) pl a biológiai védekezésnél, mivel nem kell hozzá biológus, aki folyamatosan figyeli lárvaállapotokat, nem igényel bonyolult és drága térképeket, illetve egyszerre nagy mennyiségű szakember munkáját. 

A légi és földi légtérkezeléses módszereknél is hatásosabb, hiszen a szakszerű kihelyezés esetén olyan helyekre is elér a hatása, ahova a hidegköd, vagy füst nem.

Mindezek mellett a környezetterhelése is messze a legjobb az többi módszerhez képest, hiszen például a légtérkezeléses módszernél egy szúnyog elpusztítása 100 másik, hasznos rovar megölésével jár.

A technológia valós környezetbeni Magyarországi felhasználásáról itt van egy hasznos cikk: